Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para ‘Sat’ Sinyalleri Gönderiyor!

Kripto para piyasası şu anda daha geniş ekonomik faktörlerden etkilenen bir akış halinde. Son veriler ABD’de istihdam artışının beklentilerin çok üzerinde, şaşırtıcı bir şekilde arttığını gösterdi. Bu durum, ekonominin daha yüksek faiz oranlarıyla iyi başa çıktığını ortaya koydu. Ayrıca, faiz indirimi olasılığını azalttı. Bu yüzden, kripto para birimleri gibi daha riskli yatırımlara para akışını etkiledi. Kripto analisti Aneena Alex, aşırı alımda olan se sell-off riski bulunan iki kripto para belirledi.

İlk sıradaki kripto para: Binance Coin (BNB)

CoinGlass’ın, 24 saatlik göreli güç endeksi (RSI) ısı haritasına göre, ortalama günlük RSI 54,70. Bu da nötr bir piyasaya işaret ediyor. Ancak, aşırı alım ya da aşırı satım nedeniyle bu ortalamadan önemli ölçüde sapan kripto paraların ortalamaya doğru düzeltme yapması muhtemel.

Yazı sırasında Binance Coin (BNB) %3’lük bir fiyat düşüşüyle 685 dolardan işlem görüyordu. BNB’nin çeşitli zaman dilimlerindeki RSI değerleri, özellikle son 24 saat içinde aşırı alımda olduğunu gösteriyor. BNB için 24 saatlik RSI 75,56 ile aşırı alım eşiği olan 70’in üzerinde. Bu, sürdürülebilir olmayabilecek güçlü bir alım baskısına işaret ediyor. 82,52’lik 1 haftalık RSI, uzun süreli aşırı alım durumuna işaret ediyor. Dolayısıyla bu da potansiyel bir fiyat düzeltme anlamına geliyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BNB kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu da olası aşırı değerlenme ve piyasa doygunluğunu vurguladı.

Kripto Piyasası RSI 24 Saat Isı Haritası: BNB. Kaynak CoinGlass

İkinci sırada Ordi (ORDI) var

BRC-20 standardı kullanılarak basılan ilk token olan ORDI da önemli bir fiyat hareketi gösterdi. Yazı sırasında ORDI %5’lik düşüşle 59,86 dolardan işlem görüyordu. ORDI’nin RSI değerleri de aşırı alımda olduğunu gösteriyor. ORDI için 24 saatlik RSI 74,65 ve son zamanlarda aşırı alımda olduğunu işaret ediyor. ORDI aylık grafiğinde yaklaşık %60 artış kaydetti. Token bu süreçte bu yıl Mart ayında gördüğü 65,3 dolarlık ATH seviyesine yaklaştı. Bu hızlı artış, yüksek RSI değerleriyle birleştiğinde, ORDI’nin yakında piyasa dengelenirken bir fiyat düzeltmesi görebileceğini gösteriyor

Kripto Piyasası RSI 24 Saat Isı Haritası:ORDI. Kaynak: CoinGlass

İki kripto para için son değerlendirmeler

Hem BNB hem de ORDI yüksek RSI seviyeleri sergiliyor. Böylece, şu anda aşırı satın alındıklarını ve bir fiyat düzeltmesi için hazır olabileceklerini işaret ediyor. Bununla birlikte, aşırı alım RSI’sının yakın bir düzeltmeyi garanti etmediğine dikkat etmek önemli. Bu durum genellikle güçlü bir performans dönemini takip eder. Ayrıca, uzun süreli boğa piyasaları sırasında sürdürme imkanı da vardır. Bu nedenle, teknik göstergeler dikkatli olunması gerektiğini belirtirken, yatırımcılar da yatırım kararları vermeden önce her bir kripto paranın altında yatan temel unsurları göz önünde bulundurmalıdır.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir