Ankara skandalında o detaya dikkat! ‘Bu tuzağa düşmemek lazım’

Suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan soruşturması üzerinden olası bir darbe girişimi iddiası Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlatarak Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görev yapan 4 kamu görevlisi hakkında gözaltı kararı verirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’la kritik görüşme gerçekleştirdi. 

Türkiye’yi sarsan olayı köşe yazarları da kaleme aldı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ve Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde yaşananlara ilişkin dikkat çeken sözler sarf etti.

DARBE GİRİŞİMİ MUAMELESİ YAPILMALI

Gazeteci Ahmet Hakan, FETÖ benzeri bir yapılanmanın söz konusu olması durumunda bu kalkışmayı yapanların tek tek ortaya çıkarılması gerektiğini belirterek İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya odağına dikkat çekti. Hakan “Eğer bunca toz dumanın bir amacı da son dönemin en başarılı İçişleri Bakanlarından Ali Yerlikaya’yı yemeye yönelikse… Buna asla geçit verilmemeli. Komplo içinde komplo kuranlar var mı? Oyun içinde oyun oynayanlar var mı? Konunun üzerine tek boyutlu değil, çok boyutlu gidilmeli.” dedi. 

Gizli tanıklar üzerinden iş çevirmenin FETÖ’nün en bilindik taktiklerinden biri olduğunu vurgulayan Ahmet Hakan “Hükümete, Cumhurbaşkanı’na, siyasilere yönelik sosyal medya destekli bir komplo varsa… Buna bir darbe girişimi muamelesi yapılmalı.” ifadelerini kullandı. 

ERDOĞAN’IN ÇİZDİĞİ ÇERÇEVENİN İÇİNDE KALMAK GEREKİYOR

Ankara’daki skandala ilişkin Abdülkadir Selvi ise Ayhan Bora Kaplan soruşturması üzerinden Cumhur İttifakı’na operasyon çekilmeye çalışıldığını söyledi. Bu konu üzerinde dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Selvi “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği çerçevenin içinde kalmak gerekiyor. Çünkü Erdoğan, 22 yıllık devlet deneyiminde buna benzer birçok hadise ile karşılaştı. AK Parti’yi kapatma davasından 17-25 Aralık darbe girişimine ve 15 Temmuz’a kadar…” şeklinde yazdı.

FETÖ’CÜLERE DİKKAT

Bazı kişilerin mafyanın, uluslararası istihbarat servislerinin sıkça yaptığı gibi bir sis ve toz bulutu oluşturarak her şeyi birbirine karıştırmak isteyebileceğinin altını çizen Selvi, “Bu tuzağa düşmemek lazım. Bu oyuna gelmemek lazım.” dedi. Selvi, Cevheri Güven ve Said Sefa gibi FETÖ’cülerin ağzı sulanarak bu işin üzerine atlamasını iyi değerlendirmek gerektiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sakin olun, ben her şeyi takip ediyorum. Biraz sabredin, yakında gerçekler ortaya çıkacak” sözlerini hatırlattı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir